"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lubanista

Lubanista Kamping…

Takipçilerimizden gelen resimleri ve bilgileri paylaşmak adına Lubanista Kamp alanını eklemeden geçmek istemiyorum. Makedonya sınırları içerisinde kalan bu kamp  alanı doğayla tamamen tümleşik durumda. Ziyaretçilerini tertemiz masmavi suları ile birlikte yemyeşil doğası her zaman ağırlamaya hazır durumda.  Bu kamp alanı Ohri Gölü yanıda bulunmaktadır. Ohri Gölü arnavutluk Makedonya ve Yunanistan gibi 3 farklı ülkenin sınrları içerisinde yer almaktadır. Suyu adeta içilebilecek durumda olup dünyanın en büyük içilebilir tatlı su kaynakları arasında yer almakta olup aynı zamanda Unesco tarafından da koruma altına alınmıştır.

Gelelim Kamp alanına. Oldukça kısıtlı resimlere sahip olsakda kamp için uygun bir konuma sahip olduğunu biliyoruz. Özellikle yaz aylarında çadır tatili yapıcaklar için oldukça uygun. Keza hem hava serin hemde fiyatlar açısından ekonomimizi serin tutuyor. 100 Dinar günlüğü. Para birimimz ile yaklaşık 6.5 TL. Doğal bitki örtüsü sayesinde gölgelik alan bulmak pek zor değil. Ayrıca zemin oldukça iyi.

Ayrıca internet üzerinde Deniz PEHLİVAN’ ın paylaşımlarına rastladım. Ben henüz Ohri yi göremesemde oldukça güzel paylaşımlarda bulunmuş. Ohri