"Enter"a basıp içeriğe geçin

Tavşan Burnu Kamp Alanı

Tavşan Burnu Kamp Alanı, Didim Belediyesi tarafından işletilen hem karavancılar hemde çadır kampını tercih edenler için uygun bir alan. 2014 yılı itibariyle Belediyece işletilmeye başlatılmış. Bu tarihten sonra ise zaman içerisinde daha çok tercihedilmeye başlanılmış. Genel itibariyle lavobo duş tuvalet vb ortak kullanım alanları mevcut ve ortalama seviyelerde. Bolca gölgelik alan bulmak mümkün. Bulaşık yıkama alanları yeterli.

Kampın güzel tarafı günübrilikçiler, çadırcılar ve karavancılar ayrı durumdalar. Kamp içerisinde market ve restorant kısmı bulunmakta.

Kamp alanının müdavimleri oldukça fazla olduğundan paylaşım ve komşuluk fazlaca var burada. Kamp alanında elektrik ve wireless da mevcut.

Bu arada, Tavşan Burnu Kamp Alanı mavi bayraklı bir kumsala sahip olsada ziyaretçilerin hemen bir çoğunun genel görüşü denizinin çokda iyi olamdığı yönünde. Kıyılar kumsal olmakla birlikte denizde yer yer yosunluk alanlar mevcut. Tabi kumul bir deniz olması nedeniyle de çok de berrak bir suya sahip değil.

Kamp alanı İzmir Merkeze yaklaşık  150 km mesafede. Aydın Otoyolu üzerinden, Söke ayrımı ile ortalama 2 saat içerisinde varmak mümkün. Didim Merkeze ise 7-8 Km mesafede. Toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkün. Kamp ücretleri 28 TL ve bu bedel içinde tüm kullanım bedelleri dahil.

Tavşan Burnu konum itibariyle Didim e oldukça yakın. Didim denice akla hemen herkesin aklına altın kum plajı gelmekte. Altın kum plajı Didim de tek denize girilebilecek yer değil elbette. Didim den hemen sonra Akbük gelmekte. Akbük Didim ve Bodrum yarım adasında yer almakta. Bir çok irili ufaklı koy mevcut burada. Ancak Akbükte Didim gibi yapılaşmadan nasibini almış durumda. Bolca tatil sitesi mevcut.

Son olarak zamanınız olursa mutlaka  Didyma Antik kenti, apollon tapınağı ile Bafa Gölü görülmeye değer yerlerdendir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın