"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gümüldür Hipo Kamp

Hipo Kamp, İzmirin gözde tatil mekanlarından Menderes İlçesi, Gümüldür Beldesinde bulunmakta. İzmir Merkeze Gaziemir Cumaovası üzerinden yaklaşık 58 Km mesafede. Baraj ve orman manzaralı yokuşlu bir yolculuğun ardından, Ege Denizi manzaralı bir iniş karşılıyor sizi. Çevre yolundan ayrıldıktan sonra Özdere istikametine döndüğünüzde birkaç dakika içinde ulaşıyorsunuz kamping alanına. 

Hipo Kamp, adı oldukça duyulmuş olan Deniz Atı Tatil Köyü ile bitişik durumda. Aynı sahil üzerinde yer almaktalar. Hipo Kamp oldukça yüksek çam ağaçları altında kurulu bir alan. Kamp alanında karavan ve çadır alanları birbirinden ayrı durumda ve oldukça geniş sayılabilecek bir tesis. Kamp alanına günübirlik müşteri kabul edilmiyor.
Hipo Kamp, müşterileri için hemen herşeyi düşünmüş durumda. Duş, tuvalet, giyinme soyunma kabinleri ile mutfak kısımları bu tür tesisler için oldukça hijyenik ve yeterli sayıda. Duşlarda her daim sıcak su bulmak mümkün. Mutfak kısımlarında bolca tezgah ile yine aynı sayıda tüplü ocak bulmak mümkün. Hemen mutfak demişken kamp alanında mangal yakmak yasak. Bunun için kampın deniz ile buluştuğu noktada masalar yerleştirilmiş ve isteyen burada içkisini de alıp mangalını yakıyor. Böylelikle kamp alanı içerisinde hem dumandan kurtulunmuş oluyor hemde denize sıfır keyif yapma şansı..
Kamp alanı oldukça gölgelik. Sürekli çadır etrafında güneşle bir dönmeye gerek yok. Gerçi ben kamp ve deniz kıyısında çakılı kalmayı sevmem ama özellikle sabah saatlerinde deniz çarşaf gibi. Hafif çakıllı zemin nedeniyle deniz bu saatlerde oldukça berrak. Ancak öğleden sonra deniz daha dalgalı. Hatırlatmadan geçmek istemiyorum. Küçük çocuklar için çok da uygun değil. Lakin deniz bu kesimde çabuk derinleşiyor. Daha birkaç metrede adam boyunu geçiyor. Deniz demişken uzun yürüyüşleri seviyorsanız epey uzun bir sahil şeridi var.
Kamp içerisinde market mevcut. Daha önce kaldığım dönemde market ürünlerini yeterli bulmamıştım. Ancak Gümüldür yakında olduğundan her ürüne ulaşmak mümkün. Özellikle uzun süreli konaklamalarda hazırlıklı olmakta fayda var.
Çevre faktörlerine gelince, bu kamp alanı kafa dinlemek, okumak yada keyif yapmak için uygun. Biraz hareket arayım derseniz çevreniz bu konuda çok yeterli değil. İşin aslı ben keşfetmeyi ve gezmeyi sevdiğimden zaman zaman sıkılmıştım.

Fiyatlara gelince.. 01.06/04.09 dönemi için (diğer dönemlerde kapalı) yetişkin kamp ücretleri 24,50 TL. 7/12 yaş arası 12,25 TL.
Çadır için ayrıca 18,50 TL, Karavan içinse 28,50 TL istenilmekte. Araç için ise ayrıca 7,50 TL ödemek gerekiyor. uzun süreli konaklamalarda ve sezonluklar için ayrıca indirim söz konusu.

İyi tatiller.

Kamp Alanı Hakkında Yorumunuz?

Ortalama Puan 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.