"Enter"a basıp içeriğe geçin

Urla Demircili Ücretsiz Kamp Alanı

Urla Demircili Ücretsiz Kamp Alanı
Urla Demircili Ücretsiz Kamp Alanı

Urla Demircili Ücretsiz Kamp Alanı belki de Yarımadanın en güzel plajlarındn bir tanesi. Kendine has doğası ve her daim esen rüzgarı ile mavinin her tonuna sahip eşsiz denizi ile harika bir yer. Özellikle, İzmir’ e yakınlığı, bu alana ulaşırken geçtiğiniz güzergahlar da dikkate alındığında keyifli bir yolculuk sonucunda ulaşabiliyorsunuz.

Çeşme Otobanı üzerinden, Karaburun sapağından ayrıldıktan sonra, Yağcılar ve Demircili Köyleri üzerinden toplamda 1 saatlik (Konak -Demircili 58 Km) yolculuktan sonra ulaşabiliyorsunuz. Toplu taşımadan faydalanmak istiyorsanız Urla dan kalkan 733 hat numaralı otobüs ile Demircili Köyüne kadar ulaşabiliyorsunuz. Buradan da yaklaşık 3 km lik bir mesafe kalıyor. Buraya toplu ulaşım maalesef gitmiyor.

Kamp alanında, bitişikte yer alan ücretli Ada Kamping dışında alt yapı, alışveriş, duş ve tuvalet imknaları maalesef bulunmamakta. Köyde bulunan marketlerden temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Urla Demiricili Ücretsiz Kamp Alanı

Demircili Plajı hem karavan hemde çadır için uygun bir alan.Ancak, kamp Alanında gölgelik alan bulmak biraz güç. O yüzden şemsiye tente vb gölgeliklerinizi yanınıza almayı unutmayın. Kamp alanı özellikle hafta sonları kalabalık olabiliyor. Ben kendi tercihimi biazdan ilerleyip yarım ada üzerinde ki alanlara kamp atmakta kullandım. Ancak, bazı zamanlar fazlaca rüzgar alıyor. Deniz başlangıçta biraz taşlık olsa da bir kaç metre kumlar karşılıyor sizleri. Seferihisar Urla arasında alıştığımız gibi buranın da denize biraz soğuk.

Ada Kamping
Çevre Koylar (Korsan Koyu)
Bir cevap yazın