"Enter"a basıp içeriğe geçin

Seferihisar Azmak Koyu

Seferihisar Azmak Koyu İzmir il Merkezine yaklaşık 50 Km mesafede, nispeten İzmir’in diğer sahil kesimlerine nazaran biraz daha sakin kalmış durumda. Sakin derken, yine de özellikle yaz mevsiminde hafta sonlarında zaman zaman kalabalık olabiliyor. Kumsala kadar asfalt yol ile 1 saatlik bir yolculuk sonucunda ulaşılabiliyor. Toplu ulaşım maalesef bulunmamakta.

Seferihisar Azmak Koyu Uluslararası bisiklet rotası üzerinde yer almakta. Aynı zamanda İzmir Büyükşehir Belediyesinin tanıtıcı levhaları ile Yarımada yürüyüş yolu üzerinde.

Seferihisar Azmak Koyu

Azmak Koyunda herhangi bir tesis bulunmuyor. Haliyle duş, tuvalet, soyunma kabini de yer almıyor. Tüm ihtiyaçlarınızı Urla üzerinden geliyorsanız Kuşçular Köyünden tamamlamanız gerek. Kuşçular da hemen hemen tüm zincir marketler bulunuyor. Şayet Seferihisar üzerinden geliyorsanız Düzce Köyü son alışveriş noktalarından.

Seferihisar Azmak Koyu

Azmak Koyunda gölgelik alanda bulmak zor. Yanınızda mutlaka yaz sezonunu tercih ediyorsanız şemsiye veya tente bulundurmayı ihmal etmeyin. Geniş bir kumsala sahip. Bu kumsal üzerinde çadır kurmak mümkün. Sahile kadar olmasa da denize yakın bir noktaya kadar araçla ulaşım mümkün.

Deniz oldukça berrak ve keyifli. Zemini tamamen kumluk. Elbette Seferihisar klasiği suyu soğuk. Genellikle hakim rüzgar karadan denize estiğinden dalga yok denebilir. Bu özellikleri ile çocuklu aileler için uygun bir alan.

Seferihisar Azmak Plajı
Seferihisar Azmak Plajı
Seferihisar Azmak Plajı

Bu bölgeyi özellikle bahar aylarında ziyaret etmeyi planlıyorsanız çoğunlukla enginar tarlaları ile çevrili. Malumunuz Ege otları da her yerde mevcut.

Son olarak, motosiklet veya bisikletiniz ile bu bölgede keşfe çıkmaya karar verdiyseniz, fazla rampaları olmayan, sürekli kıvrıla kıvrıla manzara içinde pedalladığınız ya da gazladığınız harika bir yer…

Bir cevap yazın